Infrastruktura sieciowa

Infrastruktura sieciowa

W ostatnich tygodniach nasz zespół nie miał lekko ale spięliśmy się i daliśmy radę 🙂

Wszystkie prace skumulowały nam się w tym samym czasie, była to przeprowadzka u jednego Klienta, przeciąganie kabli u innych, nowe umowy, kalkulacje, oferty oraz codzienna pomoc użytkownikom. Pracy było co niemiara, a czas szybko leciał.

O przeprowadzce pisaliśmy w ostatnich postach, zakończyła się ona sukcesem i to nawet przed zaplanowanym końcem 🙂

 

Dlatego w dzisiejszym wątku pokażemy jak zaplanowaliśmy i wdrożyliśmy infrastrukturę sieciową w nowych pomieszczeniach u innego z naszych Klientów.

 

INFRASTRUKTURA SIECIOWA – PLAN

Infrastruktura sieciowa

Podczas planowania instalacji okablowania zastosowaliśmy odpowiednie standardy oraz wykorzystaliśmy nabytą przez lata doświadczeń wiedzę i praktykę. Na tym właśnie etapie należy przemyśleć i zaplanować wszystkie aspekty oraz logistykę między dostawcami i zespołem.
Podczas etapu projektowania często pojawiają się nowe pomysły i rozwiązania, które należy skonsultować z Klientem, ustalić wprowadzenie stosownych zmian do zdefiniowanych wcześniej potrzeb i prawidłowo zmodyfikować projekt tak aby uwzględniał wszystkie zmiany.

Po przygotowanym i zaakceptowanym projekcie zaczęliśmy montaż. Przełożyliśmy kable, zarobiliśmy gniazda oraz panele krosowe, zamontowaliśmy szafę sieciową oraz wykonaliśmy instalacje przełączników sieciowych. Na sam koniec wykonaliśmy testy struktury okablowania tak aby całe pomieszczenie było gotowe do podłączenia urządzeń IT, a praca instalacji przebiegała bez zarzutów.

Wszystko przebiegło pomyślnie, a pracownicy mogą się przenieść na nowe stanowisko pracy 🙂