Przeprowadzka infrastruktury IT naszego klienta

Serwerownia

Przeprowadzka infrastruktury IT naszego klienta

Przeprowadzka infrastruktury IT jednego z naszych klientów do nowej siedziby – to nasze zadanie na najbliższy weekend (09-11.03).

Przeniesiemy całą infrastrukturę sieciową i serwerową. Przełączniki zarządzalne dla ponad 400 gniazd sieciowych, kilka serwerów i macierzy, dwa trójfazowe zasilacze awaryjne dużej mocy, a wszystko to będzie zainstalowane w 3 szafach rack. Oczywiście przenosiny obejmą również komputery i sprzęt drukujący. Oj jest tego sporo!

Przy okazji przenosin i instalacji sprzętu wykonamy planowane modyfikacje konfiguracji systemów informatycznych, w tym głównie systemu kopii bezpieczeństwa. Przeprowadzimy również wdrożenie polegające na migracji dotychczasowego systemu telefonicznego do rozwiązania telefonii internetowej. Wdrożymy centralę telefoniczną VOiP w oparciu o oprogramowanie Asterisk, a całość będzie zintegrowana z używanym Active Directory.

Po zakończeniu prac przeprowadzone zostaną testy poprawności działania wszystkich systemów i narządzi. To bardzo istotny element wdrożenia gdyż nasz klient posiada kilka oddziałów i biur terenowych. Wszystkie one korzystają z infrastruktury IT w głównej siedzibie za pośrednictwem tuneli VPN. Wszystkie połączenia muszą funkcjonować poprawnie i w sposób niezakłócający dotychczasowe przyzwyczajenia użytkowników.

Bez obaw – damy radę! Zawsze dajemy radę 🙂